ZSC en professor ELO zijn dikke vrienden
Geplaatst 28 september 2019
Souburg 2 1654 ZSC 1778 1 – 7
Toetenel, M.P. (Max) 1821 Pluijm van der, R. (Rick) 2001 0 - 1
Vermue, A.B.C.H. (Albert) 1753 Sloot van der, O. (Olaf) 1855 0 - 1
Schroevers, R.J.M. (Roel) 1808 Spiegels, S. (Sjaak) 1822 0 - 1
Driel van, E. (Eric) 1753 Eenennaam van, J. (Joost) 1763 ½ - ½
Gemert van, J.P. (Jean-Pierre) 1718 Snethorst, B. (Ben) 1586 ½ - ½
Bock de, M. (Martin) 1633 Nieuwendijk van den, C.L. (Kees) 1763 0 - 1
Tiggelman, L. (Laura) 1520 Koedoot, S. (Sebastiaan) 1740 0 - 1
Engelen, J.M. (Jan) 1224 Breevaart van de, R. (Rick) 1697 0 - 1Na het bekend worden van de indeling van de competie is het duidelijk dat KiNG 1 torenhoog favoriet is in de klasse 4F. Met op elk bord circa een rating van 2100+ lijkt dit team een vreemde eend in de bijt in het tweede proefjaar van de landelijke vierde klasse.

 

Los daarvan lijken de niet Zeeuwse teams in 4F op papier ook een maatje te groot, waardoor de strijd tegen degradatie vooral tussen de usuals Zeeuwse suspects zal gaan. Althans, voor wat degradatie dan nog waard is aangezien degradatie blijkbaar niet altijd afzakken naar een lagere klasse betekent, hoogstens tot verschuiving van de vestigingsplaats? Ach ja een minor issue in het licht van de maatschappelijke de-gendering van toiletten en speelgoed.

 

Helder is dat tegen Zeeuwse teams wedstrijdpunten vergaard moeten worden. In dat licht was de eerste ronde voor ons al 'cruciaal'. In Souburg moest tegen de lokale reserves een goed resultaat worden neergezet. Vorig seizoen werd met zeven man met het nodige geluk een minimale overwinning geboekt. Deze editie traden we aan met acht (niet genderneutrale) mannen met op slechts één bord een beduidend lagere rating. Geen garanties voor resultaten, maar uiteindelijk was de overwinning ruim en niet al te geflatteerd.

 

Teamleider Martin Krijger had de opstelling bedacht en vertrouwde het vervangende teamleiderschap toe aan de persoon die het laatste binnen kwam: precies om één uur, dat dan weer wel. Na reacquainting met de sympathieke Souburgers en Roosendalers van de Pion 2 werden de zestien borden in gang gezet.

 

Geen partijen die binnen anderhalf uur klaar waren, maar ook geen partijen die (lang) voortduurden na de tijdcontrole. Uiteindelijk een zakelijke overwinning, waarbij het enige echt vermeldenswaardige is dat Olaf van der Sloot eens geen remise (aanbood en) speelde. Op naar de volgende.