Getalenteerd DEZ B verslaat wederom DZD C
Geplaatst 19 februari 2023

In oktober 2022 won het op de website van DZD geprezen jonge en getalenteerde Denk en Zet B met 0-4 in Kruiningen tegen het lokale C-team. Voor de rematch in Scherpenisse waren er weer twee jongelingen van de partij, aangevuld met twee eeuwige talenten.
 

Lange tijd zag het er naar uit dat de gasten een sportieve revanche konden halen. Op het eerste bord was de stelling in evenwicht, waarbij beide spelers elkaar beletten om een centrum doorbraak te kunnen bewerkstelligen. Op het tweede bord stond Adrian Stoutjesdijk al snel een toren achter, waarbij de enige compensatie bestond uit een (nog) niet gerokeerde zwarte koning. Het derde en vierde bord leken ook redelijk in evenwicht, met de kanttekening dat Jan van der Doe zijn sterke loper vrijwillig had afgeruild.
 

Alle partijen gingen tot het gaatje en eindigden dan ook ongeveer gelijktijdig. Wilco Lindhout wist in eerste instantie op het derde bord een pion te winnen, ontweek een matdreiging en haalde het eerste bordpunt binnen. 1-0
 

Uiteindelijk kon de tegenstander van Stoutjesdijk alsnog lang rokeren, maar wit hield de druk op de stelling en in een complexe stelling ging zwart door de vlag. Stoutjesdijk moet wel heel erg getalenteerd zijn om te zien dat zijn vroege toren 'offer' uiteindelijk against all odds voor een punt zouden zorgen. 2-0
 

Toen Sebastiaan Koedoot op het eerste bord eindelijk toch de centrumdoorbraak kon inzetten bleek dat volgens het silliconen tot een 0,7 score voor de witspeler te kunnen leiden. Gezien de complexiteit van de hiervoor vereiste zettenvolgorde en de beperkte tijd voor beide spelers werd er gekozen voor de menselijke logische volgorde. Hierdoor behield zwart het loperpaar in een open stelling, waarbij de witte pionnen op de verkeerde kleuren stonden. Na loper h3+ sprong de evaluatie naar -5, omdat zowel het slaan van deze ongedekte loper door de koning als het weglopen de witte stelling ineen deden storten. 3-0
 

Op het vierde bord had van der Doe inmiddels een flinke voorsprong in materiaal, dus leek een evenaring van de oktober score in de maak. Ook zonder schaakmollen is niets wat het lijkt, dus ging het punt naar de bezoekers. Laten we zeggen dat hoffelijkheid ook een uiting van talent is. 3-1

 

Denk en Zet B 1451 De Zwarte Dame C 1411 3-1
Koedoot, S. (Sebastiaan) 1762 Klinken van, A. (Ad) 1575 1-0
Stoutjesdijk, A. (Adrian) 1320 Jacobusse, W.L. (Wilmer) 1441 1-0
Lindhout, W. (Wilco) 1270 Meijaard, P.J. (Flip) 1346 1-0
Doe van der, J. (Jan)   Saman, K. (Krijn) 1282 0-1