DEZ niet naar bekerfinale
Geplaatst 17 maart 2014
Denk en Zet is in de halve finale van de Zeeuwse beker uitgeschakeld door zustervereniging Zierikzee. Net als vorig jaar trokken de Schouwenaren aan het langste eind en staan daardoor wederom in de finale. Alhoewel beide teams met hun sterkste teams opgekomen waren viel de uitslag ruimer uit dan werd verwacht want het werd maar liefst 4-0 voor Zierikzee. Bart Hertog kwam er na een mindere opening tegen Sjaak Spiegels niet meer aan te pas op het 4e bord. Op het naast gelegen bord kreeg Rick van de Breevaart tegen Bas van de Graaf wel kansen na pionverlies maar ging uiteindelijk alsnog in de fout. 

Op het 2e bord leek Sebastiaan Koedoot na een Franse verdediging gelijk spel te hebben tegen Kedem Gutkind maar na het dichtschuiven van de damevleugel en het te ver opspelen van een pion op de koningsvleugel, kon hij de witte aanval niet meer pareren. De enige die duidelijk kansen had om te winnen was Dig de Graaf die de strijd aanbond tegen Hans Aangeenbrug. Na een Pirc had De Graaf pionverlies geleden maar hij kreeg wel de betere stelling. In plaats van twee torenzetten te doen om een gepend stuk te winnen speelde hij twee loperzetten en kwam er plots achter dat het stuk verloren ging waardoor de stelling niet meer te redden was.