DEZ A behoudt 100% score; DEZ B haalt eerste punt binnen
Geplaatst 02 december 2023
DEZ A staat na de 3e ronde in de 1e klasse van de ZSB nog steeds op een 100% score en is mede-koploper met Souburg A die overigens wel meer bordpunten hebben. Kanttekening is dat deze score is behaald tegen de op papier zwakkere teams. Deze keer was het DEZ viertal Goes B nipt de baas met 2.5-1.5.
 
Dat zag er niet de hele avond naar uit want 1e bord speler Rick van der Pluijm had het niet makkelijk. In een aangenomen damegambiet behield hij zijn gewonnen pion maar leek op de koningsvleugel te worden overlopen na een verzwakking van zijn pionnenstructuur. Toch wist hij het tij te keren, waarschijnlijk mede door de opkomende tijdnood, en de winst te pakken.
 
Joost van Eenennaam voegde daar een halfje aan toe op het 3e bord. In het vleugelgambiet van het Siciliaans konden beide spelers niet het evenwicht verbreken en werd de vrede getekend. De stand werd weer gelijk door het onverwachte verlies van Rick van de Breevaart op het 4e bord. Na het offeren van een pion in het Schots verzuimde hij zijn stukken te ontwikkelen om een koningsaanval op te zetten waardoor het initiatief en daarmee de partij uit zijn handen glipte.
 
Op het 2e bord had Dig de Graaf inmiddels ook niet veel bereikt alhoewel hij wel de betere positionele stelling had. In het late middenspel vergaloppeerde hij zich en verloor een pion. De Goesenaar dacht dat een dame-afruil in zijn voordeel was maar kwam van een koude kermis thuis. De Graaf brak namelijk de pionnenstelling open waardoor zijn opponent zijn laatste stuk moest geven om de witte vrijpion tegen te houden. Daarna was het een kwestie van de zwarte vrijpionnen neutraliseren en de laatste witte pion maakte uiteindelijk het verschil.
 
  Denk en Zet A Rating   Goes B Rating Ronde 3
  Pluijm van der, R. (Rick) 2075   Welten, J.S.P. (Hans) 1756 1 - 0
  Graaf de, D. (Dig) 1878   Feijter de, C.E. (Niels) 1742 1 - 0
  Eenennaam van, J. (Joost) 1833   Paul, M. (Mark) 1745 ½ - ½
  Breevaart van de, R. (Rick) 1798   Trirum van, N.A.Y. (Noël) 1647 0 - 1
  Gemiddelde Rating: 1896   Gemiddelde Rating: 1723 2½-1½
 
DEZ B speelde ook een thuiswedstrijd en speelde 2-2 gelijk tegen Middelburg B.
Overwinningen waren er voor nieuwkomer Jeffrey Willeboordse en Alec Harmsen. Adrian Stoutjesdijk probeerde het lang maar kon niet stand houden en Raymond Leemreijze leek lange tijd de partij in evenwicht te houden maar ging alsnog in de fout.
 
  Denk en Zet B Rating   Middelburg B Rating Ronde 3
  Stoutjesdijk, A. (Adrian) 1348   Tuijl van, A.J.J. (Arjan) 1581 0 - 1
  Willeboordse, J. (Jeffrey) 0   Grijsbach, A. (Annelies) 1497 1 - 0
  Leemreijze, R. (Raymond) 1148   Vreede van de, A. (Adrie) 0 0 - 1
  Harmsen, A. (Alec) 0   Boone, J. (Jan) 1217 1 - 0
  Gemiddelde Rating: 1248   Gemiddelde Rating: 1432 2-2