Denk en Zet 1 goed uit de startblokken
Geplaatst 02 oktober 2009
Het eerste team van Schaakvereniging Denk en Zet heeft thuis goede zaken gedaan tegen Koudekerke ondanks een slechte start. Op bord 4 speelde Johnny van den Berge tegen de alom bekende L. Boone een open partij waarbij de Koudekerkenaar het voordeel in een scherp middenspel naar zich toe wist te trekken. Van den Berge was na een lange periode weer van de partij en had duidelijk moeite zijn oude spelritme weer op te pakken. De eerste nul was een feit. Op bord 1 speelde Joris van Dijke tegen J. Paauwe met de zwarte stukken een dame gambiet. Degelijk spel van beide zijden monde uit in een altijd moeilijk toren eindspel waarbij Dijke op fraaie wijze de strijd om een open torenlijn wist te winnen. Met nog slechts 5 minuten op de klok promoveerde Dijkes vrijpion op de h-lijn tot dame en was de stand gelijk getrokken. Op bord 6 kantelde de stand in het voordeel van de Denk en Zetters. Rick van de Breevaart liet eindelijk weer eens iets van zijn oude vorm zien. Met de witte stukken kwam een onregelmatige opening op het bord tegen J. Engelen. In het eindspel creëerde Van de Breevaart twee fraai verbonden vrijpionnen op de g- en h-lijn. In een eindspel altijd goed voor winst. Met een 2-1 voorsprong kreeg Bart Hertog spelend op bord 2 remise aangeboden door zijn tegenstander M. van Doeselaar. Een Siciliaanse partij met een messcherpe sveshnikov-variant liet een interessante en mooie partij zien. Hertog zette met de witte stukken de koningsstelling stevig onder druk. Van Doeselaar wist uiteindelijk de angel uit de stelling te halen. Hertog nam het remise aanbod aan en bracht daarmee de stand op 2,5-1,5 in het voordeel van DEZ. Een Siciliaanse draken-variant werd door waarnemend teamcaptain Peter van de Breevaart gespeeld tegen C. Boogaard die de witte stukken hanteerde . In een ogenschijnlijk gedrongen stelling toverde Van de Breevaart een mooie combinatie uit de hoge hoed waarmee het eerste pionnetje werd binnen gehaald. Niet veel later volgde er stukwinst en gaf Boogaard op. Met 3,5-1,5 op het scorebord werd de winst veilig gesteld. De laatste partij op bord 5 speelde Theo Blonet tegen J. Nordin. Een kalme Italiaanse opening explodeerde in zeer scherp spel voor beide spelers. Blonet altijd goed voor spektakel had het punt voor het oprapen. Een kat in het nauw maakt echter rare sprongen. Slechts één zet van mat verwijderd was het toch Nordin die aan het langste eind trok.  In een alles of niets aanval zette Blonet zijn koning op het verkeerde veld waardoor hij op jammerlijke wijze het deksel op zijn neus kreeg. Eindstand DEZ 1 - Koudekerke 1 (3,5-2,5).  Afwezigheid van de vaste basisspelers Sebastiaan Koedoot en Dig de Graaf hadden uiteindelijk geen consequenties voor het team. Zaterdag 31 oktober speelt DEZ 1 uit tegen Het Witte Paard 5 in Terneuzen.